ԿԱՄԵՐԱՅԻՆ ԵՐԱԺՇՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԿԵՆՏՐՈՆ

Հակոբ Հաջի-Հակոբյան

Պաշտոնը ստանձնել է

11.05.2015թ.

Ծննդյան տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր

22.12.1967թ, ք. Երևան

Կրթություն

1985-1991թթ.- Բարձրագույն, Երևանի պետական  համալսարան, արևելագիտության ֆակուլտետ, 

1993-1994թ.- Կահիրեի դիվանագիտական ակադեմիա, Եգիպտոս 

Աշխատանքային գործունեություն

1994 - 1996 թթ.- Լիբանանում ՀՀ դեսպանություն, կցորդ

1996 - 1997թթ.- ՀՀ ԱԳՆ Մերձավոր և Միջին Արևելքի վարչության արաբական երկների և Իսրայելի բաժին, երրորդ քարտուղար

1997 -1999թթ.  -Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանություն, երրորդ քարտուղար

2001-2004թթ- Մակեդոնիայում ԵԱՀԽ դիտորդական առաքելության անդամ և էթնիկական խմբերի միջև վստահության վերականգնման                                                      առաքելության սպա, բանակցող

26.04.2004թ.-  ՀՀ ԱԳՆ Հյուսիսային Ամերիկայի և Կանադայի վարչություն, առաջին քարտուղար

02.08.2004թ-  «Պետական արարողակարգի ծառայություն» գործակալության պաշտոնական այցերի բաժին, առաջին քարտուղար  

26.03.2007թ.- ՀՀ ԱԳՆ  «Պետական արարողակարգի ծառայություն» գործակալության պետի տեղակալ

20.03.2008թ.- Բաթումում Հայաստանի Հանրապետության Գլխավոր հյուպատոս

01.08.2011թ-  ՀՀ ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության պետ

10.05.2015 թ. – մինչ օրս -  «Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն

Այլ տվյալներ

1986 -1988թթ. - Ծառայել է  ԽՍՀՄ  բանակում, 

23.02.1999թ.- Շնորհվել է «Երկրորդ քարտուղար» դիվանագիտական աստիճան:

12.03.2001թ- Շնորհվել է «Երկրորդ քարտուղար» դիվանագիտական աստիճան:

09.02.2007թ.- Շնորհվել է «Առաջին դասի առաջին քարտուղարի» դիվանագիտական աստիճան:

10.12.2009թ.- ՀՀ ԱԳՆ Հյուպատոսական վարչության պետ

01.01.2012թ. - Շնորհվել է «Առաջին  դասի խորհրդականի»  դիվանագիտական աստիճան: